Archiwum grudzień 2017


gru 19 2017 Jak prawidłowo używać kamienia do pizzy?...
Komentarze: 0

Zakup porządnego kamienia do pizzy to tak naprawdę połowa drogi do sukcesu, ponieważ bardzo ważną kwestią jest także jego prawidłowe użytkowanie. Przed pieczeniem pizzy pamiętać należy przede wszystkim o tym, aby rozgrzać najpierw kamień. W tym celu należy włożyć go do piekarnika na około 0,5 godziny. Temperaturę należ ustawić na maksymalną wartość. Warto wspomnieć również i o tym, że kamień do pizzy powinien znajdować się na niskim (ale nie na najniższym) poziomie w piekarniku. Osoby, które chcą zapiekać pizzę od góry grillem, powinny dać kamień nieco wyżej.

O czym należy pamiętać?

W pierwszej kolejności należy pamiętać o tym, aby wkładać kamień do pizzy zawsze do zimnego piekarnika. Jeżeli włożymy kamień do nagrzanego piekarnika ryzykujemy szokiem termicznym, który może spowodować pęknięcie kamienia. Nie można kłaść także mrożonej pizzy bezpośrednio na rozgrzanym kamieniu do pizzy, ponieważ w takiej sytuacji także można doprowadzić do jego pęknięcia.

Kamień do pizzy - jak o niego dbać?

Pamiętać należy o tym, że po pieczeniu pizzy kamień musi wystygnąć (około 2 godzin). Polanie gorącego kamienia wodą może oczywiście spowodować jego pęknięcie. Bardzo wielu producentów poleca mycie kamienia wyłącznie czystą wodą, bez użycia jakichkolwiek detergentów. Nie warto przejmować się również tym, że po kilku pieczeniach pizzy kamień zacznie zabarwiać się na różnorodne kolory. Jest to tak naprawdę naturalne zachowanie tego materiału. Nawet już po kilku użyciach kamień może zacząć zbierać kolorowe ciapki i różnorodne plamy na sobie.


gru 13 2017 Ceramiczne foremki do ciastek - czy warto?...
Komentarze: 0

W dzisiejszych czasach bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się silikonowe foremki do ciastek z ceramicznymi talerzami. Po upieczeniu ciastek ceramiczny talerz należy wyjąć z foremki i bezpośrednio zaserwować na stół. Dzięki takiemu prostemu rozwiązaniu mamy 100% pewność, że nie uszkodzimy ciastek w czasie ich wyjmowania z foremek.

Największe zalety ceramicznej foremki do ciastek

Niewątpliwie największą zaletą ceramicznej foremki do ciastek jest jej wygląd. To właśnie dzięki efektywnemu wyglądowi gotowe wypieki można podać od razu na stół zaraz po upieczeniu. Pamiętać należy również i o tym, że w ceramicznych foremkach temperatura wzrasta stopniowo, a co najważniejsze ciepło rozprowadzane jest równomiernie co jest najlepszą gwarancją idealnie upieczonych ciastek i wydobycia z nich całego aromatu. Dużą zaletą ceramicznych foremek jest także łatwość ich mycia oraz przechowywania. Akcesoria są dość lekkie, dzięki czemu bez żadnego większego problemu można znaleźć dla nich idealne miejsce nawet w niewielkiej kuchni.

Jakie ceramiczne foremki do ciastek warto wybrać?

W pierwszej kolejności warto rozejrzeć się za ceramicznymi foremkami z wysoką odpornością szkliwa. Dzięki takim foremkom będzie można swobodnie kroić wypieki bez obawy porysowania foremek. Niestety porysowane foremki bardzo szybko się psują, dlatego też warto inwestować w produkty od renomowanych producentów, które charakteryzują się wysoką wytrzymałością.


gru 10 2017 Temperówka do warzyw – ile to kosztuje?...
Komentarze: 0

Konsystencja konkretnego warzywa. Należy mieć na względzie jednak, że gotując taki makaron, czas jego gotowania należy ściśle dopasować do typu konkretnego warzywa oraz grubości powstałych nitek – dość łatwo rozgotować warzywa w takiej formie.

Również bez gotowania możemy kreatywnie ozdobić talerz z daniem takimi warzywami – np. nitkami z marchewki i jabłka.

Ile to kosztuje?

Wbrew pozorom odpowiednia temperówka do warzyw nie jest wcale drogim urządzeniem i najtańsze modele na aukcjach internetowych lub targowiskach dostać można już za kilka złotych. Warto jednak dopłacić odrobinę więcej, aby mieć pewność wykorzystania w danym urządzeniu dobrej jakości ostrzy, które nie ulegną szybkiemu stępieniu, a tym samym przez długi czas będzie możliwość korzystania z danej temperówki o warzyw.

Podsumowując, temperówka do warzyw nie jest wcale drogim urządzeniem i z powodzeniem powinna znaleźć się w każdej polskiej kuchni – kuchni, słynącej przecież z kreatywnego wykorzystania warzyw.


gru 07 2017 Jakie dodatkowe wyposażenie do szynkowaru...
Komentarze: 0

Zakup porządnego szynkowaru to tak naprawę połowa sukcesu, ponieważ bardzo ważną kwestią jest także zakup wyposażenia dodatkowego. W pierwszej kolejności warto sprawdzić, czy nasz szynkowar posiada termometr, jeżeli nie to należy jak najszybciej go dokupić. Porządny termometr umożliwia precyzyjne kontrolowanie temperatury, która powinna utrzymywać się na poziomie około 70ºC-90ºC. Jak powszechnie wiadomo woda w garnku nie powinna być wrząca, tylko lekko zagrzana.

Szynkowar z AleDobre+ przydatna podstawka

Bardzo przydatna może okazać się również specjalna podstawka, którą kładzie się zawsze na dnie garnka, aby na niej ustawić nowy szynkowar. Pamiętać należy o tym, że to dzięki porządnej podstawce szynkowar będzie mógł nagrzewać się równomiernie. Jeżeli postawi się szynkowar bezpośrednio na garnku, to w pierwszej kolejności najmocniej nagrzewane będzie wyłącznie dno.

Nastrzykiwarka
Do aplikacji mieszanki peklującej może przydać się także nastrzykiwarka. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby skorzystać z dobrodziejstwa zwykłej strzykawki ze specjalną igłą. Godne polecenia są przede wszystkim strzykawki z dużymi otworami, które nie zatykają się tak szybko. W dzisiejszych czasach bardzo wielu producentów oferuje swoim klientom również specjalne urządzenia przypominające spryskiwacz. Wygodny pojemnik z rączką, długą igłą i specjalnym przyciskiem uwalniającym porcję zawartości, może okazać się naprawę bardzo przydatnym dodatkiem.


gru 04 2017 Dzisiejsze produkty spożywcze - co zawierają...
Komentarze: 0

W dzisiejszych czasach modyfikacje artykułów żywnościowych są bardzo powszechne i coraz łatwiejsze do wprowadzenia w życie dzięki użyciu nowoczesnych technologii. Takie metody są stosowane, przede wszystkim w celu: przedłużenia okresu przydatności do spożycia, polepszenia własności odżywczych danego artykułu oraz uatrakcyjnienia walorów handlowych.

We współczesnym świecie wytworzenie produktów spożywczych bez stosowania jakichkolwiek substancji dodatkowych jest mało realne…

Z jednej strony obawiamy się, iż spożycie w nadmiarze chemicznych dodatków do żywności może nam zaszkodzić, ale z drugiej - stawiamy coraz większe wymagania przed producentami. Dotyczą one dostępności, bezpieczeństwa, zróżnicowania, funkcjonalności i wygody użycia. Jedną z bardziej kontrowersyjnych i ciągle dyskutowanych substancji są konserwanty oraz barwniki spożywcze - uważane za niepożądane dodatki chemiczne. Wraz z rozwojem przemysłowym metod produkcji żywności i rosnącymi wymaganiami konsumentów, zaczęto stosować dodatki o innym niż utrwalanie oraz nadawanie barwy działaniu technologicznym. Do wytwarzania bardziej złożonych produktów potrzebne były bowiem nowe substancje dodatkowe, nadające pożądane cechy oraz stabilność w czasie przechowywania i obrotu.

Substancje dodatkowe dodawane do żywności, m. in. naturalne barwniki spożywcze i konserwanty, mogą prowadzić do wzrostu ilości substancji toksycznych w ludzkim organizmie i mieć negatywny wpływ na zdrowie człowieka…


Dużą część dodatków do żywności stanowią substancje szkodliwe dla zdrowiu człowieka. Każdy z tych dodatków jest badany oddzielnie. Indywidualnie jest również określana dopuszczalna jego zawartość w produkcie spożywczym. A przecież często jeden produkt ma w sobie kilkanaście dodatków chemicznych, które łącznie stanowią "bombę" chemiczną dla konsumenta. Poza tym z góry zakłada się, albo i nie, że jedna osoba spożyje określony artykuł spożywczy w również określonej ilości.